CKZ-U – Bezstykowy Czytnik Kart

Czytnik Kart Zbliżeniowych Unique Ckz

Czytniki kart bezkontaktowych CKZ-U są przeznaczone do pracy w systemach kontroli dostępu. Nowoczesna konstrukcja elektroniki czytnika oraz modułowy system oprogramowania sterującego, pozwala na swobodny dobór interfejsu komunikacyjnego: dowolnego formatu Wiegand od 26 do 128 bitów (w tym definiowanych przez klienta) lub formatu ABA TRACK II.

Dostępne są również wersje z interfejsem RS 485 wraz z protokołem komunikacji ASEC. Tak szeroki zakres dostępnych interfejsów i protokołów komunikacji, gwarantuje łatwą integrację czytnika i jego współpracę z wszystkimi typowymi kontrolerami SKD.

Nowoczesne wzornictwo i elegancja hermetycznej obudowy z wytrzymałego tworzywa ABS, umożliwia montaż czytnika na dowolnej powierzchni zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

 • SYGNALIZACJA AUDIOWIZUALNA STANU PRACY
  Sygnalizacja optyczna – diody LED zielona i czerwona ze sterowaniem jednoliniowym lub dwuliniowym.
  Sygnalizacja akustyczna – programowalny beeper
  Zarówno diody LED jak i beeper mogą być sterowane lokalnie przez procesor czytnika jak i zdalnie przez kontroler.
 • DIAGNOSTYKA
  Po każdorazowym włączeniu zasilania wykonywany jest wewnętrzny auto-test czytnika, sprawdzana jest aktualna konfiguracja.
 • ZABEZPIECZENIA
  Wszystkie wejścia, wyjścia oraz linie zasilania czytnika posiadają 3 stopnie ochrony. Czytnik zabezpieczony jest przed skutkami przyłączenia zbyt dużego napięcia zasilającego lub napięcia o niewłaściwej polaryzacji. Ponadto każda linia chroniona resetowalnym bezpiecznikiem PTC, zaś wpływ docierających zakłóceń w. cz. jest elimino-wany dedykowanymi EMI-filtrami. Zapewnia to prawidłowe działanie czytnika nawet w warunkach dużych zakłóceń.
 • ŚRODOWISKO PRACY
  Czytnik może pracować zarówno wewnątrz pomie-szczeń (budynków) jak i na zewnątrz. Hermetyczna konstrukcja zapewnia trwałość i niezawodność pracy.
 • MONTAŻ
  Łatwy i szybki montaż na dowolnych powierzchniach w tym również metalowych (np. metalowe futryny drzwi). Zewnętrzna pokrywa czytnika montowana bez użycia narzędzi.
 • KONSTRUKCJA
  Hermetyczna i wytrzymała obudowa z wysokiej jakości tworzywa ABS jest zaprojektowana i wykonana tak, aby sprostać każdym warunkom otoczenia. Zapewnia niezawodne użytkowanie i wysoką odporność na wandalizm. Precyzja wykonania i walory estetyczne umożliwiają wkomponowanie urządzenia w każde otoczenie.
CKZ-M-ContactlessCard Readers
CKZ-M
CKZ-U – Contactless Card Readers